Obchody Święta Bożego Ciała w Borowej

miniaturka 28 maja 2016

Jak co roku, z okazji Święta Bożego Ciała, ulicami Borowej przeszła procesja do czterech ołtarzy. Uroczystość udokumentowała, jak zwykle, pani Walentyna Nowak.Fot.: W. Nowak

Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek

Gminne Zawody Sportowo-Pożarniczych w Skokach

miniaturka 27 maja 2016

W niedzielę, 22 maja, na pastwisku nad Wieprzem w Skokach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach wzięło udział 9 męskich drużyn, 2 kobiece, 3 zespoły młodzieżowe, w tym 1 zespół dziewczęcy. Rywalizację wygrali strażacy z OSP Opatkowice. Nasi druhowie uplasowali się na 7. pozycji. Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim strażakom dziękujemy za wspaniałą rywalizację.
Bardziej szczegółowa relacja znajduje się na stronie Gminy Puławy.

Wyniki rywalizacji:

Męskie Drużyny Pożarnicze:
1. miejsce - OSP Opatkowice
2. miejsce - OSP Leokadiów
3. miejsce OSP Łęka
4. miejsce - OSP Bronowice
5. miejsce - OSP Niebrzegów
6. miejsce – OSP Gołąb
7. miejsce - OSP Skoki-Borowa
8. miejsce - OSP Dobrosławów
9. miejsce – OSP Góra Puławska

Kobiece Drużyny Pożarnicze:
1. miejsce - OSP Opatkowice
2. miejsce - OSP Dobrosławów

Chłopięce Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:
1. miejsce - MDP Łęka
2. miejsce - MDP Leokadiów (kategoria do 15 r. ż)

Dziewczęce Drużyny Pożarnicze:
MDP GołąbFot.: Przemek Teper

Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek

Film promujący instalowanie defibrylatorów AED był kręcony w Skokach

miniaturka 7 maja 2016

Dzisiaj od rana w Skokach można było zauważyć niecodzienne zamieszanie. Pojawiła się ekipa filmowa, która kręciła film o, ratujących życie, defibrylatorach AED. Film będzie emitowany w telewizji w ramach akcji społecznej promującej instalowanie tych urządzeń w mniejszych miejscowościach. W filmie wystąpili Wanda Kwietniewska - znana z występów w zespołach „Lombard” i „Banda i Wanda” oraz Michał Milowicz – popularny aktor teatralno-musicalowy i filmowy, a także piosenkarz. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że zarówno artyści jak i pozostali członkowie ekipy pracowali charytatywnie. Pomysłodawcą projektu był prezes OSP Skoki – Borowa i fundacja "Ratujmy życie". Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Paniom ze Skoków oraz „Kobietom z pasją”, które przygotowały posiłki dla ekipy filmowej.Fot.: W. Nowak, D. Teper

Fot.: R. Michałowski

Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek

Film o ratowaniu życia będzie kręcony w Skokach

miniaturka 22 kwietnia 2016

Jeszcze ta wiadomość nie dotarła do wszystkich mieszkańców Skoków, a już o tym piszą w mediach. Już wkrótce w naszej miejscowości będzie kręcony film promujący montowanie defibrylatorów AED w małych miejscowościach. Więcej można przeczytać tutaj… i jeszcze tutaj...


Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek

Wieczór Lokalnych Artystów

miaturka 18 kwietnia 2016

W sobotę, 16 kwietnia, OSP Skoki - Borowa zorganizowała niecodzienną imprezę pt.: "Wieczór Lokalnych Artystów".
Jak sugeruje tytuł, bohaterami tego wieczoru byli mieszkańcy naszych miejscowości: dzieci , młodzież i dorośli; którzy mają jakieś interesujące pasje. Występami wokalnymi wieczór uświetnili: Nikola Ciesielska, Karina Ciesielska, Justyna Machul, Seweryn Filipek, nasz rodzimy zespół "Państwo B.". W rolę konferansjerki wcieliła się Kinga Kamola, a nad całością czuwała Ewelina Machul - Bichta. Ewelina również spróbowała swych sił w występie solowym i w duecie z Sewerynem. Pan Zbigniew Szmit czuwał nad oprawą muzyczną.
Przybyli mieszkańcy, nie tylko ze Skoków i Borowej, ale także Dęblina, mogli również obejrzeć prace plastyczne dzieci wykonane pod kierunkiem pani Zuzanny Safander w Świetlicy GOK w Borowej oraz rękodzieła wykonane przez Kobiety z pasją. Prace kobiet wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci i kilku pań, które jeszcze nie chcą się ujawnić, ale również w domowym zaciszu dziergają serwetki na szydełku.
Ten wieczór pokazał jak wiele osób, mieszkających wśród nas, ma potencjał twórczy i organizacyjny. Ewelina pokazała, że możemy, i mamy czym się pochwalić, nie koniecznie wyjeżdżając do miasta.
Skomentuj na forum...


Pozdrawiam serdecznie
Walentyna


Wieczór lokalnych artystów

miaturka 13 kwietnia 2016

W dniu 16 kwietnia, o godz. 18.00 w strażnicy OSP w Skokach, odbędzie się wieczór poświęcony działalności naszych lokalnych artystów. Więcej informacji na plakacie.
Skomentuj na forum...


Pozdrawiam serdecznie
Karolina


Wielkanoc 2016 - podziękowania

miaturka 29 marca 2016

Wielkanoc to najważniejsze z kościelnych świąt, i z tego powodu pragniemy, aby ich obchody były wyjątkowe. Tak też było i w tym roku. Chciałabym złożyć serdeczne podziękowania WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości podczas liturgii Triduum Paschalnego, WSZYSTKIM, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański, którzy dekorowali naszą kaplicę i oczywiście strażakom oraz harcerzom, pełniącym straż przy grobie Pana Jezusa. Mieszkańcom Borowej i Skoków dziękuję za ich życzliwość i wsparcie.
W galerii zdjęć są migawki z tych uroczystości.
Skomentuj na forum...


Pozdrawiam serdecznie
Walentyna


Święta Wielkiej Nocy 2016

miniaturka 25 marca 2016

Zdrowych, radosnych Świąt Wielkiej Nocy.
Suto zastawionych stołów,
dużo wody w poniedziałek,
bogatego zająca
i jak najmilszych spotkań w gronie przyjaciół i rodziny


Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek

Wielkanocny kiermasz

miaturka 14 marca 2016

Święta Wielkiejnocy i Bożego Narodzenia mają wiele cech wspólnych. Podkreślają nasz narodowy charakter, naszą polską gościnność, serdeczność, ofiarność i pobożność, dzięki którym religia i obyczaj przenikają się wzajemnie. Stało się już tradycją, że "Kobiety z Pasją" organizują, z okazji tych Świąt, pomoc charytatywną. Tuż przed Niedzielą Palmową panie z wielką pasją, własnoręcznie, różnorodnymi metodami, wykonywały: palmy, stroiki i zdobiły jajka. Chcąc uzyskać fundusze na cele charytatywne, postanowiły swoje rękodzieła sprzedać i w tym celu zorganizowały 2 kiermasze, najpierw w świetlicy GOK-u, a następnie, w niedzielę, przed naszą kapliczką. Trud jaki kobiety włożyły został nagrodzony, ponieważ mieszkańcy Borowej i Skoków chętnie kupowali te cudeńka, wiedząc, że wspierają w ten sposób Hospicjum w Puławach.
Za ofiarność i życzliwość wszystkim serdecznie dziękujemy.
Skomentuj na forum...


Pozdrawiam serdecznie
Walentyna


Koncert zespołu „Eden” w strażnicy OSP w Skokach

miniaturka 10 marca 2016

Nasi strażacy nie próżnują. Jeszcze nie przebrzmiały echa niezwykłych obchodów Święta Kobiet, a już zorganizowali następną atrakcję. W najbliższą sobotę odbędzie się koncert zespołu „Eden”. Grupę tworzą muzycy znani na polskim runku muzycznym. Szczegóły na plakacie.


Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek

Niezwykłe obchody Dnia Kobiet w strażnicy OSP

miaturka 9 marca 2016

Oryginalne obchody Święta Kobiet w strażnicy OSP w Skokach stały się już tradycją. Tym razem głównym punktem programu był pokaz mody. Panie były zachwycone.
Dziękujemy Strażakom.

Fot.: W. Nowak


Fot.: E. Jońska

Skomentuj na forum...


Pozdrawiam serdecznie
Walentyna


Dzień Kobiet

miniaturka 7 marca 2016

Drogie Panie,

z okazji Waszego Święta życzę Wam: spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie,
radości życiowej, i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet


Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek

Dzień Kobiet w strażnicy OSP

miniaturka 3 marca 2016

Tradycyjnie, jak co roku, strażacy z OSP Skoki - Borowa organizują "Dzień Kobiet" dla wszystkich Pań z naszych miejscowości. Panowie również mile widziani. Szczegóły na plakacie.


Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek

Zimowe ferie dobiegają końca

miniaturka 27 lutego 2016

Kończą się zimowe "wakacje". W poniedziałek dzieciaki wracają do szkoły :-(. Szkoda tylko, że nie było śniegu i zimowych zabaw. Za to z radością obejrzeliśmy przygody Pingwinka. Teatrzyk kukiełkowy zawitał do naszej świetlicy w piątek, a przybył aż z Białegostoku. Teatrzyk, to miła zabawa. W każdym domu jest mnóstwo pluszowych zabawek, którymi można bawić się w teatr.

W ostatnią sobotę ferii, chociaż śnieg lekko poprószył, to bałwana ulepić się nie dało. Za to ognisko rozgrzało zimową atmosferę, a kiełbaski pieczone nad ogniskiem smakowały, że palce lizać.

O tym, jak było na zajęciach z panią Zuzanną dowiecie się zaglądając na stronę GOK w Gołębiu


Skomentuj na forum...


Pozdrawiam serdecznie
Walentyna


Ferie na półmetku…

miniaturka 20 lutego 2016

Ferie w świetlicy trwają w najlepsze. Jednak, gdy bałam tam z niezapowiedzianą wizytą, dzieci nie było zbyt wiele. Być może dlatego, że jeszcze nie wszystkie dotarły. Liczy się jednak to, że codziennie w świetlicy coś się dzieje i w każdej chwili można dołączyć i miło spędzić wolny czas. Przyznam, że z wielką przyjemnością przysłuchiwałam się próbie zespołu "Państwo B.". Serce rośnie gdy się słucha tych młodych talentów. I kto wie? Może w przyszłości będą naszą chlubą. Tego im życzę z całego serca. Oczywiście, jak każdy dobry zespół, chłopcy mają już swoje fanki!

Grupa "Państwo B.", przed feriami, koncertowała w Dęblinie. Nasi młodzi muzycy zdobywają coraz większą popularność i zaczynają pisać o nich w gazetach. Z niecierpliwością czekamy na koncert dla naszej publiczności.

Następnym razem zaprezentuję pozostałe grupy działające w świetlicy.


Skomentuj na forum...


Pozdrawiam serdecznie
Walentyna


Ferie zimowe w świetlicy GOK w Borowej

miniaturka 13 lutego 2016

Rozpoczynają się zimowe ferie dla dzieci i młodzieży. Pogoda niestety nie sprzyja uprawianiu sportów zimowych, dlatego bogata oferta przygotowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Gołębiu pozwala na atrakcyjne spędzenie czasu wolnego od zajęć szkolnych.

GOK przygotował odrębne programy dla ośrodka w Gołębiu i dla świetlicy w Borowej. Szczegółowy program zajęć w świetlicy w Borowej obejrzymy klikając na poniższy obrazek.


Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek

O naszym defibrylatorze AED wciąż głośno...

miniaturka 10 lutego 2016

W lutowym, drukowanym numerze tygodnika „Gość niedzielny” ukaże się artykuł o inicjatywie naszych strażaków, a już teraz można go przeczytać na stronie internetowej gazety – „Gość niedzielny”.

Wczoraj, w programie na żywo „Pytania panoramy”, emitowanym przez TVP Lublin gościli prezes OSP Skoki – Borowa - Marek Teper, Grzegorz Sijka z OSP w Górze Puławskiej oraz Norbert Staszak - zastępca Wójta gm. Puławy, a rozmowa oczywiście dotyczyła instalacji defibrylatorów – „Pytania panoramy”.


Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek

Świetlica w Borowej nieprzerwanie tętni życiem

miniaturka 9 lutego 2016

Świetlica w Borowej od poniedziałku do niedzieli tętni życiem. Kobiety z Pasją już szykują wielkanocne stroiki. Dziewczęta ćwiczą naukę gry na gitarze z panem Piotrem. Z okazji „tłustego czwartku”, przy pączku i herbacie miałyśmy okazję wspólnie pośpiewać z panem Zbigniewem Szmitem. Pan Zbigniew, w każdy czwartek, prowadzi zajęcia muzyczne.

O pozostałych zajęciach jakie odbywają się w naszej świetlicy napiszę następnym razem. Proszę śledzić tablice ogłoszeń i zaglądać na naszą stronę. Zachęcam do udziału w spotkaniach. Od poniedziałku do niedzieli każda grupa wiekowa ma możliwość spotkać się w świetlicy i miło spędzić wolny czas.


Skomentuj na forum...


Pozdrawiam serdecznie
Walentyna


Projekt w zakresie zakupu i montażu instalacji kolektorów słonecznych w Gminie Puławy

miniaturka 8 lutego 2016

Na stronie internetowej Gminy Puławy zamieszczono informację o możliwości ubiegania się o dofinansowanie do montażu kolektorów słonecznych. Wnioski można składać do 19 lutego, a więc należy się pospieszyć... Więcej informacji pod tym linkiem - Kolektory słoneczne w Gminie Puławy


Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek


Zainteresowanie mediów naszym defibrylatorem AED nie słabnie...

miniaturka 5 lutego 2016

Po doniesieniach w mediach publicznych (Teleexpress, Panorama Lubelska, prasa lokalna), wzmianka o naszym defibrylatorze AED pojawiła się także w dniu 4 lutego w "Wydarzeniach" Polsatu. Klikając na poniższy link można obejrzeć program w całości, a informacja o nas rozpoczyna sie w 8 min., 9 s. "Wydarzeń".


Polsat - Wydarzenia

Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek


Niezwykły koncert w "Domu Chemika" w Puławach

miniaturka 2 lutego 2016

W niedzielę, 28 lutego br. o godz. 17.00, w puławskim „Domu Chemika” odbędzie się niezwykły koncert zespołu ZŁOTY MAANAM. Jest to grupa złożona z dawnych członków legendarnego zespołu MAANAM, a wokalnie grupę wspiera Karolina Leszko, znana z „Szansy Na Sukces” z 2011 roku.
Podczas koncertu usłyszymy największe przeboje MAANAMU.

Bilety będą do nabyć w kasie „Domu Chemika” już od 5 lutego.Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek


Informacja o defibrylatorze w "Dzienniku Wschodnim"

miniaturka 2 lutego 2016

Infromacja o naszym defibrylatorze AED ukazała się także w "Dzienniku Wschodnim".


Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek


Informacja o defibrylatorze w Radiu Lublin

miniaturka 22 stycznia 2016

Również Radio Lublin zainteresowało się umieszczeniem defibrylatora w Skokach. Klikając na poniższy link możecie Państwo wysłuchać wypowiedzi mieszkańców na temat tego urządzenia.Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek


Ruch to zdrowie !!!

miniaturka 20 stycznia 2016

Miło mi poinformować, że już niedługo minie rok jak ćwiczymy aerobik. Dokładnie 2 lutego 2015 r. w świetlicy GOK-u w Borowej odbyło się pierwsze spotkanie. Wtedy było nas bardzo dużo i zmuszone byłyśmy przenieść się do szkoły na salę gimnastyczną. W szkole mamy doskonałe warunki, ale jest nas coraz mniej. Utworzyła się jednak grupa kobiet 20+ i 50+, które wytrwale ćwiczą.

AEROBIK to system treningu opartego na intensywnej wymianie tlenowej. Opracowany przez Kennetha Coopera - konsultanta programu sprawnościowego amerykańskich kosmonautów. AEROBIK to wszystkie formy ruchu, podczas których zwiększa się wymiana tlenowa w organizmie. W trakcie zajęć aerobiku wykonywane są ćwiczenia „spalające” tłuszcz. Ich sekret tkwi w utrzymaniu tętna na poziomie 120-130 uderzeń na minutę. W takt niezbyt szybkiej muzyki wykonuje się bardzo proste, niezbyt męczące, ćwiczenia. Są to ćwiczenia, w których bierze udział duża grupa mięśni, i w których przynajmniej jedna noga ma cały czas kontakt z podłogą. Podczas tych ćwiczeń ryzyko kontuzji jest minimalne.

Powyższe treści, tak w skrócie, zaczerpnęłam z Wolnej Encyklopedii. Od siebie mogę jeszcze dodać, że jako kobieta "40+",mam już rożne dolegliwości, a po ćwiczeniach czuję się znakomicie. Świąteczna przerwa w ćwiczeniach to tylko nabranie wagi, rozleniwienie i apatia. Powrót do ćwiczeń to nowy zastrzyk energii i chęci do działania.

Zachęcam więc wszystkie panie i panienki, oraz te z nadciśnieniem i niedociśnieniem, te z bólem kręgosłupa, stawów i kolan do ćwiczeń. Nic na siłę. Ćwiczymy by dotlenić organizm, wzmocnić mięśnie, i co najważniejsze, wytworzyć i emanować pozytywną energię.

Zachęcam i zapraszam wszystkie panie do powrotu na salę gimnastyczną
w Szkole Podstawowej w Borowej.

Galeria fotografii

Skomentuj na forum...


Pozdrawiam serdecznie
Walentyna
Artykuł o naszych Strażakach w magazynie „STRAŻAK”

miniaturka 19 stycznia 2016

Aktywność strażaków z OSP Skoki – Borowa została zauważona przez dziennikarzy ogólnopolskiego czasopisma „Strażak”. W styczniowym numerze tej gazety ukazał się obszerny artykuł o naszych Strażakach. Klikając na poniższy link możecie Państwo przeczytać cały artykuł.


Cały artykuł

Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek


Szkolenie z obsługi defibrylatora AED

miniaturka 17 stycznia 2016

Jak planowano, 16 stycznia, w strażnicy OSP w Skokach, odbyła się prezentacją defibrylatora AED. Podczas spotkania ratownicy współpracujący z fundacją „Ratujmy życie” przeprowadzili szkolenie z obsługi urządzenia oraz pomocy przedlekarskiej. W szkoleniu wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców Skoków i Borowej. Uczestnicy, rozumiejąc znaczenie pierwszej pomocy przedlekarskiej, chętnie brali udział w praktycznych ćwiczeniach.

Galeria fotografii

To niezwykłe wydarzenie, jakim była instalacja defibrylatora AEG w tak małej miejscowości, nie uszło uwadze mediów ogólnopolskich i lokalnych:
Teleexpress extra - 4 minuta
Panorama lubelska
Wiadomości z Lublina i regionu
Informacje na Facebookowym fanpagu fundacji „Ratujmy życie”

Skomentuj na forum...

Pozdrawiam
Darek


Prezentacja defibrylatora AED i szkolenie z pierwszej pomocy przedlekarskiej

miniaturka 12 stycznia 2016

Jak zapowiadaliśmy wcześniej, w sobotę 16 stycznia, w strażnicy OSP w Skokach, odbędzie się prezentacja przenośnego defibrylatora AED, połączona ze szkoleniem z pierwszej pomocy przedlekarskiej.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców Skoków i Borowej.

Wasz udział w prezentacji i szkoleniu może uratować czyjeś życie !!!

Szczegóły na plakacie.

Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek
Niedziela obfitująca w wydarzenia...

miniaturka 11 stycznia 2016

Niedziela, 10 stycznia, obfitowała w ważne wydarzenia. Mszę świętą w naszym kościółku celebrował kapelan Puławskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „HOSPICJUM”. Po mszy mieszkańcy Borowej i Skoków przekazali datki na rzecz Hospicjum.

„Kobiety z Pasją”, zgodnie z wcześniejszą deklaracją, pieniądze uzyskane z wyprzedaży świątecznych stroików, również przekazały na rzecz Hospicjum.

Tego samego dnia, tuż po mszy, dzieci z naszej Szkoły, pod kierunkiem pani Doroty Piaseckiej, przedstawiły Jasełka, a wolontariuszki zbierały datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Niedzielny dzień, tak bogaty w wydarzenia, zakończył się spotkaniem opłatkowym pań zgromadzonych w "Kółku różańcowym".

"Rok Miłosierdzia" dla mieszkańców Borowej i Skoków rozpoczął się bardzo miło i ofiarnie.


Pozdrawiam serdecznie
WalentynaCopyright © 2011, designed by Alpha Studio