Boże Narodzenie 2015

miniaturka 28 grudnia 2015

Przyłączając się do podziękowań księdza proboszcza, jeszcze raz składam gorące Bóg zapłać za trud włożony w dekorację naszego kościoła, by podczas Świąt Bożego Narodzenia wyglądał pięknie. Chcę podziękować wszystkim mieszkańcom Borowej i Skoków, za życzliwość i wsparcie finansowe. Dziękuję dzieciakom i Pani Ani ze Szkoły Podstawowej, strażakom z OSP Skoki-Borowa, „Kobietom z Pasją”, Panu Rademu i Radzie sołeckiej z Borowej oraz Radnym naszego kościółka. Dziękuję Bogu za wiarę i ufność w drugiego człowieka, bo tylko dzięki wspólnej pracy mogliśmy tak wiele zrobić.

Gorąco zachęcam do udziału w poniedziałkowych spotkaniach „Kobiet z Pasją”.


Pozdrawiam serdecznie
Walentyna

Borowa (fot. W. Nowak)
Gołąb (fot. M. Filipek)Zewnętrzny defibrylator AED w Skokach

miniaturka 21 grudnia 2015

Jak zapewne wielu mieszkańców zauważyło, w centrum Skoków, przy kapliczce, strażacy z OSP we współpracy z fundacją "Ratujmy życie", zamontowali charakterystyczną skrzynkę. Już wkrótce w jej wnętrzu będzie umieszczony przenośny defibrylator AED – urządzenie ratujące życie w przypadkach nagłego zatrzymania akcji serca. Montaż defibrylatora to inicjatywa Marka Tepera - prezesa OSP Skoki – Borowa. Część funduszy na zakup urządzenia została przekazana przez Wspólnotę Gruntową Wsi Skoki i przez Grupę Azoty - Zakłady Azotowe Puławy S.A. Pozostałej kwoty poszukuje fundacja „Ratujmy życie”.

Strażacy proszą o włączenie się do tej akcji, bo takie urządzenie jest bardzo potrzebne, a każda, nawet niewielka darowizna, pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, ponieważ użycie AED przy nagłym zatrzymaniu akcji serca zwiększa prawdopodobieństwo przeżycia z 5 aż do 75 %.

Wpłat można dokonywać na konto fundacji „Ratujmy życie”:
Nr konta: 10 2030 0045 1110 0000 0385 1310
Dopisek: „Darowizna na zakup defibrylatora AED i szkolenie z pierwszej pomocy dla Skoki- Borowa "

W połowie stycznia planowane jest szkolenie dla mieszkańców Skoków i Borowej z zakresu pierwszej pomocy przedlekarskiej oraz zastosowania i obsługi defibrylatora AED, który będzie czuwał nad życiem mieszkańców w zielonej skrzynce AED w centrum Skoków.

Tego typu urządzenia były dotychczas montowane głównie w dużych miastach, jednak, jak uczy doświadczenie, są one potrzebne także w mniejszych miejscowościach, tym bardziej, że czas dojazdu karetki pogotowia do wsi jest znacznie dłuższy.

Ta inicjatywa strażaków z OSP Skoki – Borowa zasługuje na wielkie uznanie i wsparcie.

Skomentuj na forum...


Pozdrawiam
Darek

Świąteczne życzenia...

miniaturka 19 grudnia 2015
Kiedy serca odczuwają nadchodzące Święta, coś się zmienia w człowieku na lepsze...
Życzymy Wam, aby tegoroczne święta Narodzenia Pańskiego zrodziły w Was potrzebę miłości
oraz aby duch jedności zagościł w Waszych domach.

Dariusz Teper i Walentyna Nowak

Święta tuż, tuż…

miniaturka 17 grudnia 2015
Wieczór wigilijny


Nadszedł ten magiczny, wyczekiwany wieczór
i pierwsza gwiazda na niebie
mówi nam, że dziś Wielka Miłość,
maleńki Jezus przyjdzie do Ciebie.

Narodzi się jak przed ponad dwoma
tysiącami lat, tam w ubogiej grocie w Betlejem,
i w naszych sercach zagości,
dziś niejedna łza się poleje.

Zamilkną kłótnie i niesnaski,
skłócony brat poda rękę bratu
i powie przepraszam, wybacz mi,
bo dzisiaj nasz Pan Jezus Chrystus
objawi się światu.

Mała Dziecina wyciągnie ręce,
zgromadzi u żłóbka wielu ludzi,
ulży w cierpieniu i bolesnej udręce,
radość i nadzieję w sercach obudzi.
W kruchym opłatku znajdziesz miłość,
Mama go weźmie w swoje dłonie,
z jej ust popłyną słowa modlitwy,
a my wzruszeni podejdziemy do Niej.

Ze smutkiem spojrzymy na puste krzesło,
to dla tych, których już nie ma,
lecz w sercach zawsze będą z nami
ciche westchnienie uleci do nieba.

I płyną serdeczne życzenia,
w blasku świec oczy płoną radością,
to dla Tej Maleńkiej Dzieciny,
To dla Jezusa,
On jest naszą nadzieją!
On jest naszą miłością!
Zofia Alina Kurpiel, Boże Narodzenie 2015 r.


Błogosławionych, pełnych łask Bożych Świąt Bożego Narodzenia,
a w nadchodzącym Nowym Roku, dobra i piękna

życzy wszystkim autorka wiersza

Zofia Alina Kurpiel
"Kobiety z Pasją" pomagają potrzebującym

miniaturka 16 grudnia 2015

"Kobiety z Pasją" postanowiły, zrobione przez siebie świąteczne stroiki, przekazać na cele charytatywne. Część prac przekazały na aukcję na rzecz małego Kajtka, chorego na lekooporną padaczkę. Aukcja odbyła się w Dęblinie.

Większość prac panie sprzedały same podczas świątecznego kiermaszu, który został zorganizowany przez Dom Kultury w Rykach pod hasłem "Dbaj o zdrowie i urodę". Dziękujemy Pani Beacie Jońskiej, za zaproszenie nas do udziału w tym wydarzeniu. Dzięki uzyskanym funduszom możemy, i bardzo chętnie to czynimy, wesprzeć osoby dotknięte przez los.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko, serdecznie dziękujemy za życzliwość i wsparcie. Poszkodowanym życzę powrotu do zdrowia, radości i ufności w drugiego człowieka. "Kobietom z Pasją" życzę by pasja z jaką działają, spotykając się z ludźmi i wychodząc naprzeciw ich problemom, nigdy nie gasła, a wręcz przeciwnie, wzmacniała się i kwitła.

Dziękuję także Koleżankom z przedszkola nr 4 im. Jana Pawła II w Dęblinie za wykonanie kartek świątecznych i włączenie się do naszej akcji.


Pozdrawiam serdecznie
Walentyna
Mikołajki 2015 w strażnicy OSP w Skokach

miniaturka 9 grudnia 2015

W dniu 6 grudnia koło ZMW i OSP Skoki - Borowa organizowały mikołajkowy bal przebierańców. Dla najmłodszych przygotowano gry, zabawy, zagadki, poczęstunek i oczywiście spotkanie ze św. Mikołajem.


Pozdrawiam
KarolinaAdwentowe ciekawostki wg Hanny Szymanderskiej "POLSKIE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE"

miniaturka 30 listopada 2015

W obyczajowości ludowej adwent rozumiany był wielorako. Post adwentowy i towarzyszące mu zwyczaje bardzo silnie wpłynęły na folklor i znalazły odbicie w literaturze ludowej. Dla rolników był to okres odpoczynku po ciężkich pracach polowych, regulowany obyczajowym zakazem: "Kto ziemię w adwent pruje, ta mu trzy lata choruje". W adwencie zakazane też były wesela, śluby i zabawy.

Podczas adwentu w Polsce uroczyście obchodzi się święto Barbary- patronki górników. Ten wróżebny dzień przepowiada pogodę na Boże Narodzenie. Niezwykle uroczyście obchodzonym niegdyś przez wieś był 6 grudnia, dzień świętego Mikołaja, opiekuna chłopów i pasterzy. Ludność wiejska ofiarowywała wówczas księżom jaja, kury, barany. Dziś jest to wesołe święto obchodzone przez dzieci.

Poniższe zdjęcia przedstawiają wystrój kaplicy w Borowej na adwentowe oczekiwanie narodzin Jezusa.


Pozdrawiam
Walentyna
Mikołajki 2015

miniaturka 25 listopada 2015

W dniu 6 grudnia koło ZMW i OSP Skoki - Borowa organizują mikołajkowy bal przebierańców. Więcej szczegółów możecie Państwo znaleźć na plakacie.
Zainteresowanych rodziców prosimy o wcześniejszy kontakt [w wiadomej sprawie :-) ] !!!


Pozdrawiam
Karolina
Zabawa andrzejkowa w strażnicy OSP w Skokach

miniaturka 20 listopada 2015

Wszystkich miłośników dobrej zabawy zapraszamy na Andrzejki. Szczegółowe informacje na plakacie.


Pozdrawiam
Karolina
„Kobiety z pasją” już przygotowują się do Świąt

miniaturka 10 listopada 2015

„Kobiety z pasają” są w tej chwili pochłonięte wykonywaniem szyszkowych stroików. W galerii zdjęć prezentuję tylko niektóre prace, bo nie chcę zepsuć niespodzianki. Część naszych prac będzie prezentowana w naszym kościółku w adwent, a potem, na Boże Narodzenie, zaprezentujemy wszystkie nasze dzieła. Proszę więc o cierpliwość i wyrozumiałość. Zachęcam również wszystkich (nie tylko panie), którzy lubią majsterkować, do udziału w naszych spotkaniach. W okresie jesienno-zimowym spotykamy się w poniedziałki o 16.00.


Pozdrawiam
Walentyna
Nowa strona internetowa

miniaturka 8 listopada 2015

Jest mi bardzo miło oddać do Państwa dyspozycji nową wersję strony internetowej Skoków i Borowej. Układ strony, dla Państwa wygody, nie uległ zmianie, jednak ma ona nieco odświeżony wygląd, no i, co najważniejsze (mam nadzieję), będzie działała mniej awaryjnie :-). Jak się już Państwo zorientowali, strona funkcjonuje pod nowym adresem. Dzięki wykupieniu domeny www.wies-skoki.pl i umieszczeniu strony na płatnym serwerze, jesteśmy niezależni od reklam i ograniczeń występujących na darmowych serwerach. Przez jakiś czas będę się starał udoskonalać naszą stronę i w związku z tym mogą się zdarzać chwilowe problemy w jej funkcjonowaniu, ale postaram się aby te niedogodności były możliwie krótkie. Przeniesienie całej zawartości naszego starego serwisu na nową stronę byłoby bardzo czasochłonne i chyba nie ma sensu. Stara strona nadal jest aktywna, więc można nadal korzystać z jej zasobów, jednak nie będą tam już umieszczane nowe treści. Na nowej stronie umiesiłem odnośniki do podstron starego portalu, co ułatwi odnajdywanie poszukiwanych danych. Forum funkcjonuje bez zmian pod starym adresem. Jeżeli mieliby Państwo jakieś uwagi do funkcjonowania naszego serwisu, to proszę o ich przekazanie za pośrednictwem forum, e-maila lub telefonicznie. Gorąco namawiam też do przesyłania materiałów do umieszczenia na naszej stronie.


Pozdrawiam
Dariusz Teper - adminCopyright © 2011, designed by Alpha Studio